ASF – obszary z ograniczeniami na terenie powiatu brodnickiego

Uwaga--200x150

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Brodnicy informuje, że zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM WYKONAWCZYM KOMISJI (UE) 2024/1857 z dnia 28 czerwca 2024 r. zmieniające załączniki I i II do  rozporządzenia wykonawczego (UE) 2023/594 ustanawiającego szczególne środki zwalczania afrykańskiego pomoru świń oraz uchylające decyzję wykonawczą Komisji (UE) 2024/1695 i decyzję wykonawczą Komisji (UE) 2024/1790, od dnia 2 lipca 2024 r. na terenie powiatu brodnickiego wyznaczono obszary:

  • obszar objęty ograniczeniami I – strefa niebieska:
    gmina Bartniczka, Brzozie, Górzno, Świedziebnia, część gminy Osiek położona na południe od linii wyznaczonej przez drogę łączącą miejscowości Dzierzno – Kretki Małe – Osiek – Łapinóżek,
  • obszar objęty ograniczeniami II – strefa różowa:
    gminy Jabłonowo Pomorskie, Bobrowo, Zbiczno, Brodnica z miastem Brodnica, część gminy Osiek położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę łączącą miejscowości Dzierzno – Kretki Małe – Osiek – Łapinóżek

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.