II miejsce w Powiatowym Konkursie Wieńców i Ozdób Dożynkowych

Grupa osób pozujących przed stołem, na którym znajduje się wieniec dożynkowy.
Z przyjemnością informujemy, że wieniec wykonany przez Sołectwo Łapinóż zdobył drugie miejsce w Powiatowym Konkursie Wieńców i Ozdób Dożynkowych, który odbył 22 sierpnia 2023 r. w parku przy Starostwie Powiatowym w Brodnicy.
Grupa mieszkańców Sołectwa Łapinóż postanowiła połączyć swoje umiejętności i pasje, by stworzyć wyjątkowy wieniec dożynkowy. Był to jeden z etapów przygotowań do nadchodzących dożynek, które już 26 sierpnia odbędą się w ich miejscowości.
Wieczorami przez dwa tygodnie poświęcali swój czas i energię, aby wyplatać, dekorować i ulepszać swój projekt. Ich zaangażowanie i determinacja były widoczne w każdym detalu, od wyboru materiałów po tradycyjne wzory i motywy charakterystyczne dla okolicznych zwyczajów dożynkowych.
Wieniec uzyskał przychylność jury, które przyznało mu drugie miejsce oraz zdobył wyróżnienie Mariusza Wojdyło Radnego Rady Powiatu Brodnickiego. To wyjątkowe osiągnięcie jest dowodem zaangażowania oraz twórczej pasji lokalnej społeczności. Gratulujemy serdecznie i cieszymy się, że wasza praca i wysiłek zostały nagrodzone w tym prestiżowym konkursie, który podkreśla piękno i znaczenie naszych wiejskich tradycji.

 

Galeria

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.