Start »
  • 2023
  • Podpisanie umowy na realizacje inwestycji – podjazdy dla osób z niepełnosprawnościami

Kategorie

Podpisanie umowy na realizacje inwestycji – podjazdy dla osób z niepełnosprawnościami

Już wkrótce rozpoczną się roboty budowlane w Osieku 28 kwietnia 2023 r. Wójt Gminy Osiek Paweł Chudy oraz Skarbnik Gminy Ewa Mańka podpisali umowę na realizację inwestycji, która obejmuje wykonanie podjazdów dla osób z niepełnosprawnościami przy budynkach użyteczności publicznej, tj. przy Urzędzie Gminy oraz przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Osieku.

Wykonawcą jest firma Zakład Usług Ogólnobudowlanych Chachulski Mariusz z siedzibą w Zbicznie. Wartość inwestycji wynosi 232.470,00 zł,Planowany termin zakończenia prac to sierpień 2023 r.Zadanie jest dofinansowane z grantu w ramach projektu „Dostępny samorząd – granty” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 2.18 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Z tego działania Gmina Osiek otrzymała grant w wysokości 250 000,00 PLN na realizację przedsięwzięcia pt. „Likwidacja barier architektonicznych w Gminie Osiek”.W ramach tego projektu oprócz budowy podjazd planowany jest również zakup: drzwi automatycznych, pętli indukcyjnej, wielofunkcyjnego krzesła ewakuacyjnego, przenośnego powiększalnika, infokiosku oraz planu tyflograficznego.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.