Start »
  • 2023
  • Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Seniorów „Śpieszmy się kochać ludzi”.

Kategorie

Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Seniorów „Śpieszmy się kochać ludzi”.

14. Zdjęcie przedstawia grupę ludzi stojących na scenie, trzymają oni w rękach nagrody i dyplomy za udział w konkursie

W piątek 10 listopada w Centrum Kultury i Sportu w Osieku odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Seniorów „Śpieszmy się kochać ludzi”. Konkurs zorganizowany został przez CKiS we współpracy z Gminną Bibliotekę Publiczną.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście m.in. Pan Roman Pytlasiński Przewodniczący Rady Powiatu Brodnickiego, Pan Wojciech Tuchalski Sekretarz Gminy Osiek, Pani Marzena Tylmanowska Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Osieku oraz Pani Jolanta Rutkowska Wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Osieku. Konkurs poprowadziła Dyrektor CKiS Karolina Nadarzewska. Spotkaniu towarzyszyła tematyka patriotyczna. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach recytacja oraz czytanie. Komisja konkursowa w składzie Pani Stanisława Klabiszewska, Pani Mirosława Rupińska oraz Pani Marzena Tylmanowska stanęła przed nie lada wyzwaniem.

Oto wyniki: Kategoria czytanie: I miejsce Pani Krystyna Mazanowska II miejsce Pan Władysław Marwitz III miejsce Pani Halina Bartoszewska Wyróżnienie Pani Sabina Łukaszewska Kategoria recytacja: I miejsce Pani Kazimiera Badaczewska II miejsce Pani Mieczysława Tomasik.

W czasie konkursu występ wokalny zaprezentowała Młodzież z 2-1 Hufca Pracy w Brodnicy pod opieką wychowawcy Pani Magdaleny Wiśniewskiej oraz Koło Seniora z Osieka. Mieliśmy okazję pośpiewać wspólnie pieśni patriotyczne nawiązujące do Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada. Konkurs dofinansowany był przez Powiat Brodnicki.

Galeria