Start »
  • 2023
  • Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Seniorów „Śpieszmy się kochać ludzi”.

Kategorie

Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Seniorów „Śpieszmy się kochać ludzi”.

14. Zdjęcie przedstawia grupę ludzi stojących na scenie, trzymają oni w rękach nagrody i dyplomy za udział w konkursie

W piątek 10 listopada w Centrum Kultury i Sportu w Osieku odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Seniorów „Śpieszmy się kochać ludzi”. Konkurs zorganizowany został przez CKiS we współpracy z Gminną Bibliotekę Publiczną.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście m.in. Pan Roman Pytlasiński Przewodniczący Rady Powiatu Brodnickiego, Pan Wojciech Tuchalski Sekretarz Gminy Osiek, Pani Marzena Tylmanowska Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Osieku oraz Pani Jolanta Rutkowska Wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Osieku. Konkurs poprowadziła Dyrektor CKiS Karolina Nadarzewska. Spotkaniu towarzyszyła tematyka patriotyczna. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach recytacja oraz czytanie. Komisja konkursowa w składzie Pani Stanisława Klabiszewska, Pani Mirosława Rupińska oraz Pani Marzena Tylmanowska stanęła przed nie lada wyzwaniem.

Oto wyniki: Kategoria czytanie: I miejsce Pani Krystyna Mazanowska II miejsce Pan Władysław Marwitz III miejsce Pani Halina Bartoszewska Wyróżnienie Pani Sabina Łukaszewska Kategoria recytacja: I miejsce Pani Kazimiera Badaczewska II miejsce Pani Mieczysława Tomasik.

W czasie konkursu występ wokalny zaprezentowała Młodzież z 2-1 Hufca Pracy w Brodnicy pod opieką wychowawcy Pani Magdaleny Wiśniewskiej oraz Koło Seniora z Osieka. Mieliśmy okazję pośpiewać wspólnie pieśni patriotyczne nawiązujące do Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada. Konkurs dofinansowany był przez Powiat Brodnicki.

Galeria

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.