32. Finał WOŚP w Gminie Osiek

Dwie kobiet oraz 1 mężczyzna z osobą przebraną za misia stoją na scenie
W osieckim sztabie WOŚP pobito dotychczasowy rekord. Mieszkańcy Gminy Osiek udowodnili, że mają wielkie serca. Wstępna kwota zebrana przez Sztab to 50 130,29 zł. Suma ta jeszcze wzrośnie, bo wciąż można brać udział w aukcjach na Allegro. Tegoroczny finał WOŚP grał pod hasłem: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”.
W tym roku cykl wośpowych imprez rozpoczęliśmy w niedzielę 21. stycznia, rajdem nordic walking i morsowaniem w Jeziórkach.
                                   Grupa osób z kijkami do nordic walking z flagą wośp pozuje do zdjęciaGrupa osób morsuje w wodzie, wokół nich na lodzie strażacy
Na uczestników imprez czekała ciepła zupa w świetlicy wiejskiej w Łapinożu. Dodatkowo odbył się tam Turniej w Piłkarzyki, a osoby chętne mogły skorzystać ze stylizacji paznokci i zaplatanych warkoczyków.
                                    Cztery dorosłe osoby grają przy stole do piłkarzyków. przygląda się dwójka dzieciGrupa osób siedzi przy długim stole
W środę 24. stycznia w Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Osieku odbył się spektakl „Opowieść wigilijna” przygotowany przez uczniów kl. 7a, który uświetnił występ chóru dziecięcego Biedronki. Dobrowolne datki widowni zasiliły puszki wolontariuszy WOŚP.
Maraton czwartkowych imprez rozpoczął bal karnawałowy dla dzieci i ich rodzin „Wośpowy zawrót głowy”. Pracownicy Gminna Biblioteka Publiczna w Osieku, Centrum Kultury i Sportu w Osieku, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz młodzież z MDP Osiek zapewnili dzieciom wiele atrakcji. Sala świetlicy wiejskiej wypełniła się po brzegi, a dzieci zaprezentowały piękne stroje.
Tego samego dnia o 17.00 rozpoczął się Turniej Piłki Siatkowej, wpisowe z turnieju zasiliło puszki osieckiego sztabu WOŚP. Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn. Ostatecznie turniej wygrała Drużyna CKiS w Osieku. Turniej sędziował Pan Henryk Zalewski.
O godz. 19.00 w Sali CKiS odbył się wośpowy fitness.
Piątek 26 stycznia to Turniej Tenisa Stołowego na hali sportowej w Osieku. W szranki stanęło ponad 40 zawodników, w trzech kategoriach. Turniej sędziował Pan Jan Sadowski.
Grupa ok 40 zawodników pozuje do zdjęcia na hali sportowej
Niedziela to dzień Finału. Zaczęliśmy granie już od rana. O godz. 9.00 w Sali CKiS działa wośpowa kawiarenka gdzie można było skosztować pysznych ciast przygotowanych przez KGW Kretki Małe, KGW Kretki Duże i Kujawa, KGW Strzygi i Koło Seniora z Osieka.
O 9.30 na hali sportowej w Osieku rozpoczął się Turniej Piłki Nożnej. Wystartowało w nim 9 drużyn, podzielonych na trzy grupy. W meczu finałowym zagrała drużyna Mamauto oraz Jutrzenka Rypin, która ostatecznie wygrała mecz z wynikiem 2-0 zwyciężając cały Turniej. Sędzią zawodów był Pan Mateusz Siemiątkowski.
Wolontariusze osieckiego sztabu kwestowali już od rana. Natomiast harcerze ze 125 Drużyna Harcerska Aves im. Harcerzy spod znaku Rodła pomagali m.in. przy dekoracji finałowej sceny. O godzinie 16.00 na świetlicy wiejskiej w Osieku rozpoczął się Finał. Nieodłączną częścią każdego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są aukcje. Sztab w Osieku zachęcał do przekazywania na licytacje ciekawych, oryginalnych przedmiotów, voucherów, kart podarunkowych, czy firmowych produktów. Fanty trafiły na licytacje, a dochód z nich zasilił WOŚP-owe puszki. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wielkie serca.
Grupa dorosłych oraz młodzieży stoi na scenie
Licytacje podczas finału prowadzili Paweł Chudy Wójt Gminy Osiek, Sylwia Maćkiewicz oraz Agnieszka Trędowska szefowa osieckiego Sztabu. Najwyższą kwotę, bo aż 1600 zł osiągnął voucher na zwiedzanie sejmu ze Zbigniew Sosnowski – Poseł na Sejm RP.
W czasie Finału wystąpił chór dziecięcy Biedronki prowadzony przez Panią Lucynę Cyrankowską, Grupa BEZ MASKI działająca przy Centrum Kultury i Sportu w Osieku oraz Jan Jaworski.
Sala świetlicy wiejskiej wypełniła się po brzegi. Dzięki KGW Sumin i KGW Osiek na zgromadzonych czekał ciepły posiłek oraz kawa i ciasto. Chrupiące gofry rozchodziły się w mgnieniu oka.
Punktem kulminacyjnym wieczoru było symboliczne światełko do nieba. Dziękujemy KSRG OSP OSIEK 419c26 oraz KSRG OSP Strzygi 419c25 za profesjonalne zabezpieczenie pokazu.
Jedno jest pewne – pobiliśmy dotychczasowy rekord w Naszej Gminie! O prawidłowy przebieg liczenia zebranych środków dbały Marzena Tylmanowska, Ewa Neumann- Suer, Anna Szymendera, Anna Bieńkowska oraz Anna Szymańska.
Dziękujemy Michałowi Sadowskiemu – Sadowski Event za pomoc w organizacji wydarzenia, nagłośnienie i światła to Jego zasługa. Pomagali mu także Tomasz Sadowski oraz Przemysław Frydryszak.
Dziękujemy wszystkim występującym, darczyńcom, Kołom Gospodyń Wiejskich z Gminy Osiek, Strażakom z OSP Osiek i Strzygi oraz MDP Osiek, 125 Drużynie Harcerska Aves im. Harcerzy spod znaku Rodła, pracownikom Urzędu Gminy oraz jednostek organizacyjnych. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i włączenie się do akcji. Wolontariuszom za radosne kwestowanie, przedsiębiorcom, którzy postawili nasze puszki w swoich firmach oraz całej społeczności za okazane serce i zasilenie naszej zbiórki.
Autorka art. Karolina Nadarzewska CKiS.
Fot. w galerii Sławomir Zieliński
Galeria