III Samorządowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Osiek

424743369_913465424120290_2529295355229361503_n
W sobotę 17 lutego w sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Strzygach rozegrany został III Samorządowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Osiek. Turniej otworzyli Stanisław Kosakowski Wicestarosta Powiatu Brodnickiego oraz Paweł Chudy Wójt Gminy Osiek. Udział w zawodach mogli wziąć samorządowcy, radni i osoby zatrudnione w urzędach z terenu Powiatu Brodnickiego, które amatorsko grają w tenisa stołowego.
Rozgrywki odbywały się w trzech kategoriach: mężczyźni do lat 45, mężczyźni 45+ oraz kobiety. Frekwencja dopisała i zgłosiło się 28 osób. Swoich reprezentantów zgłosiły następujące samorządy: Gmina Bartniczka, Gmina Brodnica, Gmina Brzozie, Gmina Bobrowo, Gmina Zbiczno, Gmina Osiek, Gmina Miasta Brodnica, Gmina Świedziebnia oraz Powiat Brodnicki. O prawidłowy przebieg rozgrywek dbał Pan Jan Sadowski. Zawody przeprowadzono systemem rosyjskim, zgodnie z rozpisaną drabinką turniejową. Mecze grano do 3 zwycięskich setów, sety rozgrywano do 11 punktów, bądź do osiągnięcia przewagi 2 punktów przez jedną ze stron.
Wśród pań całe podium przypadło Gminie Osiek. Pierwsze miejsce zajęła Magdalena Teska. Puchar za drugie miejsce trafił do Agnieszki Trędowskiej. Trzecie miejsce zdobyła Karolina Nadarzewska. Natomiast czwarte miejsce zajęła Anna Piórkowska z Gminy Bobrowo.
W kategorii mężczyźni do lat 45 zwycięzcą został Paweł Chabowski – Gmina Osiek, drugie miejsce zajął Rafał Górka – Gmina Bobrowo, a trzecie przypadło reprezentantowi Gminy Brzozie Zbigniewowi Bąkowskiemu. Tuż za podium na czwartym miejscu zawody zakończył Bartosz Żebrowski z Gminy Osiek. Piąte miejsce przypadło radnemu Rady Powiatu Brodnickiego Piotrowi Burkwiczowi z Gminy Świedziebnia. Szóste miejsce zajął kolejny reprezentant Gminy Osiek Mariusz Rempuszewski.
W kategorii mężczyźni 45+ na najwyższym podium stanął Zbigniew Cichewicz z Gminy Bobrowo, tuż za nim uplasował się Jan Sulecki z Gminy Osiek, a na najniższym stopniu podium stanął Piotr Szpeina z Gminy Bobrowo. Kolejne miejsca zajęli: czwarte Sławomir Linettej z Gminy Bobrowo, piąte Mirosław Ostrowski z Gminy Brodnica, szóste Piotr Ruciński z Gminy Bartniczka.
Na zakończenie Turnieju zwycięzcy kategorii męskich rozegrali mecz Open o Puchar Starosty Brodnickiego. Najlepszym zawodnikiem okazał się Zbigniew Cichewicz.
Puchary oraz nagrody wręczali Roman Pytlasiński Przewodniczący Rady Powiatu Brodnickiego oraz Paweł Chudy Wójt Gminy Osiek. W kategoriach męskich nagrodzono pucharami 6 najlepszych zawodników. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali również pamiątkowe medale.
Turniej został zorganizowany przez Gminę Osiek przy wsparciu Powiatu Brodnickiego oraz Centrum Kultury i Sportu w Osieku. Ponadto sponsorami Turnieju byla firma Agrolok, firma Wiexpol oraz Multikram z Rypina. Ponadto Zbigniew Gutowski – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Brodnicy oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Strzygach ufundował puchar za pierwsze miejsce w kategorii kobiety.
Podziękowania należą się paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Kretkach Małych za zorganizowanie słodkiego poczęstunku dla zawodników. Dziękujemy również Pawłowi Chabowskiemu za zorganizowanie turnieju oraz Janowi Sadowskiemu za sprawne przeprowadzenie zawodów.
Galeria

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.