Start »
  • 2023
  • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2023/2024 – SP Osiek

Kategorie

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2023/2024 – SP Osiek

Na pierwszym planie po prawej stronie, stoi dyrektor szkoły przy mównicy i przemawia. Za nim znajduje się duży napis "Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024".

4 września w Szkole Podstawowej im. KOU w Osieku odbył się uroczysty apel inaugurujący nowy rok szkolny 2023/2024. Podczas akademii tradycyjnie odśpiewano hymn i minutą ciszy uczczono pamięć ofiar II wojny światowej, a delegacja uczniów złożyła kwiaty przed tablicą pamiątkową pomordowanych nauczycieli osieckiej szkoły.

Dyrektor szkoły p. Tomasz Sadowski opowiedział o organizacji roku szkolnego, przedstawił wychowawców klas oraz nowych nauczycieli: dr Genowefę Zielińską – nauczycielkę biologii, mgr Joannę Śmigielską – pedagog specjalną, mgra Kamila Osińskiego – nauczyciela muzyki.  Szczególne słowa skierował do uczniów – „Życzę Wam, aby ten rok szkolny pozwolił rozwijać Wasze zdolności i budował Waszą pewność siebie. Pamiętajcie, że oceny nie są najważniejsze. Najważniejsze jest to, abyście w tych murach poznali sami siebie, odkryli własne talenty i mocne strony, aby nauka sprawiała Wam przyjemność. Mam nadzieję, że będziecie tu przychodzić z ochotą i radością…”

Uroczystość zaszczycili swą obecnością – ks. kan. Stanisław Bednarski,
p. Paweł Chudy – wójt Gminy, p. Grażyna Rychlik – specjalista ds. oświaty, p. Wojciech Tuchalski – sekretarz Gminy, p. Jan Sulecki – przewodniczący Rady Gminy, p. Maria Rupińska i p. Bożena Zalewska – przedstawicielki Rady Rodziców.

Apel prowadzili uczniowie: Natalia Ziółkowska i Wiktor Ciborski, a uroczystość zorganizowali pracownicy szkoły i nauczyciele: p. J. Rutkowska, p. L. Cyrankowska, p. M. Rupińska, p. A. Treder, p. M. Sulecka, p. J. Szymborska, p. D. Koprowski, p. P. Frydryszak, p. P. Zdanowski. Fotorelację przygotował p. J. Kołodziejski.

Jolanta Rutkowska

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.