Konkurs plastyczny „Uzależnienia niszczą marzenia!”

.

W celu popularyzacji właściwych zachowań, Centrum Kultury i Sportu w Osieku ogłasza konkurs profilaktyczny na przygotowanie plakatu dotyczącego różnego rodzaju uzależnień i promowania zdrowego stylu życia, wolnego od nałogów. Tematem przewodnim pracy konkursowej jest hasło: „Uzależnienia niszczą marzenia!”.

Regulamin konkursu plastycznego „Uzależnienia niszczą marzenia!”:

1. Konkurs plastyczny „Uzależnienia niszczą marzenia!” przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży z Gminy Osiek – uczniów klas I-VIII szkół podstawowych oraz szkół średnich (licea, technika, szkoły branżowe).
  2. Cele konkursu:
    1. uwrażliwienie społeczności lokalnej na problemy uzależnień;
    2. edukacja dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie uzależnień;
    3. promocja zdrowego stylu życia – kształtowanie pozytywnych wzorców;
    4. pobudzenie wyobraźni dzieci i młodzieży, jak same mogą przeciwdziałać zagrożeniom związanym z uzależnieniami;
    5. rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz zdolności i umiejętności artystycznych dzieci.
  3. Do konkursu przystępują uczniowie indywidualnie.
  4. Każdy Uczestnik może dostarczyć na konkurs tylko jedną pracę.
  5. Prace konkursowe muszą być pracami własnymi, nigdzie wcześniej niepublikowanymi, ani nieprzedstawianymi na innych konkursach.
  6. Wymogi formalne:
    1. Wykonanie prac konkursowych: zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie pracy plastycznej promującej hasło „Uzależnienia niszczą marzenia!” dowolną techniką plastyczną np. kredka, pastele, farby plakatowe itp. Praca w formacie A3.
    2. Podpisane imieniem i nazwiskiem prace należy dostarczyć do siedzimy CKiS do dnia 3 kwietnia 2024r. do godziny 12.00, z dopiskiem jaka to kategoria wiekowa.
  7. Przebieg konkursu:
    1. Ocenę prac przeprowadzi komisja konkursowa powołana przez Dyrektora CKiS.
    2. Kryteria oceniania prac:
      • Spełnienie wymogów formalnych;
      • Zgodność pracy z tematem;
      • Wartość merytoryczna prac plastycznych;
      • Walory estetyczne;
      • Oryginalność/innowacyjność.
  8. Kategorie konkursowe:
    1. Klasy I-III SP
    2. Klasy IV-VI SP
    3. Klasy VII-VIII SP
    4. Szkoła średnia
  9. Nagrody:
    1. Organizator przyzna nagrody autorom trzech najlepszych prac w każdej kategorii.
    2. Lista laureatów i zwycięskie prace konkursowe zostaną opublikowane na profilu CKiS na Facebooku.
  10. Udział w Konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez Uczestników i Rodziców/Opiekunów prawnych zgody na przetwarzanie przez Organizatora ich danych osobowych na potrzeby Konkursu oraz publikację zdjęcia pracy w mediach społecznościowych.
  11. W przypadku pytań prosimy o kontakt pod numerem tel. 506 091 926.
  12. Konkurs dofinansowany przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.