Start »
  • 2024
  • Nowa stacja systemu wspomagania pomiarów satelitarnych i nawigacji ASG-EUPOS w Osieku!

Kategorie

Nowa stacja systemu wspomagania pomiarów satelitarnych i nawigacji ASG-EUPOS w Osieku!

Nowa stacja systemu wspomagania pomiarów satelitarnych i nawigacji ASG-EUPOS w Osieku!
W styczniu 2024 roku zakończyły się prace instalacyjne nowych stacji referencyjnych systemu ASG-EUPOS.
/System wspomagania pomiarów satelitarnych i nawigacji./
System ASG-EUPOS został uruchomiony na szkole w Osieku przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii w 2008 roku jako nowoczesne rozwiązanie umożliwiające wyznaczanie dokładnej pozycji z wykorzystaniem globalnych systemów nawigacji satelitarnej (Global Navigation Satellite Systems).
Po wyznaczeniu współrzędnych stacji i zakończeniu testów zostały włączone do systemu stacje w:
– Gołdapi (GLDP),
-> Osieku (OSEK), Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Osieku – https://www.asgeupos.pl/?p=6944
– Terespolu (TRSP).
Serwis systemu ASG-EUPOS dostarcza dane korekcyjne do pomiarów w czasie rzeczywistym. Stacja umożliwia wykonywanie pomiarów z najwyższą dokładnością, w jednolitym układzie odniesienia dla całej Polski. Ze względu na możliwą do uzyskania wysoką dokładność pomiarów, usługa wykorzystywana jest między innymi do precyzyjnego sterowania maszynami budowlanymi i rolniczymi oraz do pomiarów geodezyjnych.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.