Ponad 3 miliony złotych z PROW na modernizację infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej w Gminie Osiek

Wręczenie Umów PROW. Fot. Miłosz Czapliński (1)

W dniu 29 lutego 2024 roku w Toruniu, Paweł Chudy, Wójt Gminy Osiek, podpisał  umowę dotyczącą poprawy infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na terenie naszej Gminy. Urząd Marszałkowski w Toruniu reprezentowali Dariusz Kurzawa wicemarszałek województwa kujawsko – pomorskiego oraz Elżbieta Siemiątkowska – dyrektor Departamentu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Zakres rzeczowy inwestycji obejmuje:

  • budowa zbiorników retencyjnych o pojemności 2×150 m3 wraz z zestawem hydroforowym w miejscowości Kretki Małe,
  • modernizacja SUW w Suminie,
  • budowa studni głębinowej w Suminie,
  • poprawa efektywności energetycznej poprzez montaż paneli fotowoltaicznych w miejscowości Sumin i Obórki,
  • wymiana uzbrojenia i pomp dla 14 pompowni  ścieków w miejscowościach Tadajewo, Obórki, Strzygi i Osiek.

Operacja współfinansowana będzie  w kwocie 3 213 450,00 zł ze środków Unii Europejskiej jako typu  „Gospodarka wodno-ściekowa”  w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową  wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym  inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

fot. Miłosz Czapliński

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.